Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności


 
 

Premium Brand 2015 dla Pioneer Pekao TFI

Warszawa, dn. 3 czerwca 2015 r.

Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. została uhonorowana tytułem Firmy Wysokiej Reputacji Premium Brand 2015. To trzecie tego typu wyróżnienie w historii funduszy Pioneer. Polscy konsumenci wyróżnili Pioneer Pekao TFI już w 2014 i 2010 roku.

Tytuł Firmy Wysokiej Reputacji, przyznawany jest na podstawie ogólnopolskiego badania opinii publicznej na grupie polskich konsumentów. Pioneer Pekao TFI otrzymało to zaszczytne wyróżnienie już po raz trzeci.

- Cieszymy się, że nasza marka jest tak wysoko oceniana i pozytywnie postrzegana przez respondentów. Traktujemy to jako dowód uznania oraz zaufania, jakim darzą nas polscy konsumenci – uważa Krzysztof Lewandowski, prezes zarządu Pioneer Pekao TFI.

Wyróżnienie przyznano w oparciu o wyniki badania reputacji, które zostało przeprowadzone na przełomie kwietnia i maja 2015 r. W badaniu Premium Brand analizie poddano 5 wymiarów, które w decydującym stopniu świadczą o reputacji firmy. Są to: zaufanie do marki, referencje, atmosfera medialna wokół marki, społeczne zaangażowanie oraz postrzeganie firmy jako pracodawcy.

Organizatorem projektu jest Fundacja na rzecz reputacji marki „Premium Brand”. Za realizację badania odpowiadał Dom Badawczy MAISON.


Pioneer Pekao TFI S.A. jest najstarszym i największym pod względem liczby klientów towarzystwem funduszy inwestycyjnych w Polsce. Wartość aktywów wynosi obecnie ponad 18,1 mld złotych. Pioneer Pekao TFI posiada w ofercie około 40 funduszy i subfunduszy inwestycyjnych.

Jedynym akcjonariuszem Pioneer Pekao TFI S.A. jest spółka Pioneer Pekao Investment Management S.A. Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do Pioneer Pekao Investment Management S.A. jest Pioneer Global Asset Management S.p.A. z siedzibą w Mediolanie (51%), drugim akcjonariuszem jest Bank Pekao S.A. (49%).

Grupa Pioneer Global Asset Management posiada ponad 85-letnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami. Począwszy od 1928 roku firma koncentruje swoje wysiłki na rzecz powiększania i dbania o aktywa klientów. Sztandarowym funduszem grupy jest Pioneer Fund – trzeci, najstarszy tego typu fundusz w USA. Grupa posiada swoje biura w 28 krajach. Główne centra inwestycyjne znajdują się w Dublinie, Bostonie i Londynie. Jedynym udziałowcem Pioneer Global Asset Management S.p.A jest bank UniCredit S.p.A.


 
Zobacz również
Przydatne programy do pobrania: Adobe Reader  |  Java Sun

© 2019 Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.