Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności


 
 

Pekao TFI wchodzi do gry o PPK


Warszawa, 27 lutego 2019 r.

Pekao TFI podjęło decyzję o wprowadzeniu do swojej oferty Pracowniczych Planów Kapitałowych. Chce być jednym z głównych graczy na rynku PPK.

Będziemy jednym z głównych rozgrywających na rynku PPK. - mówi Adam Jenkins, prezes zarządu Pekao TFI S.A. - O wysoki udział w rynku powalczymy przy bliskiej współpracy z bankowością korporacyjną Banku Pekao S.A.

Pekao TFI S.A. od wielu lat współpracuje zarówno z pracodawcami, jak i pracownikami, przy tworzeniu programów emerytalnych tj. PPE oraz różnorodnych planów i programów oszczędnościowych. Od przeszło ćwierć wieku Towarzystwo tworzy fundusze inwestycyjne i nimi zarządza. W tym czasie zaufało mu przeszło 1,5 mln osób.

Towarzystwo należy do największej grupy finansowej w Polsce. Na co dzień blisko współpracuje ze swoim pośrednim właścicielem - Bankiem Pekao S.A. Wprowadzenie PPK do oferty Pekao TFI S.A. pozwoli na zintensyfikowanie współpracy z pionem bankowości korporacyjnej i zaoferowanie jej klientom oraz ich pracownikom skutecznych rozwiązań oszczędnościowych.

Aktywami przekraczającymi 20 miliardów złotych zarządza zespół ekspertów z bogatą wiedzą z zakresu inwestycji, potwierdzoną licznymi certyfikatami branżowymi oraz z wieloletnim doświadczeniem rynkowym, pozwalającym w efektywny sposób zarządzać środkami zgromadzonymi w funduszach PPK prowadzonych przez TFI.

PPK to dla nas bardzo ważny projekt – podkreśla Jenkins - Jest on istotny nie tylko z biznesowego punktu widzenia. To wręcz nasza misja społeczna. PPK będą rozwiązaniem, które po raz pierwszy w sposób powszechny i skoordynowany wesprze pracowników w skutecznym gromadzeniu dodatkowych oszczędności na ich przyszłą emeryturę.”


***

Kontakt dla mediów:
Agata Stępniewska
tel. kom.: 669 450 156 tel.: 22 640 41 11
e-mail: agata.stepniewska@pekaotfi.pl


Pekao TFI S.A. jest najstarszym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce. Jedynym akcjonariuszem Pekao TFI S.A. jest spółka Pekao Investment Management S.A. Właścicielem Pekao Investment Management S.A jest Bank Pekao S.A.

 
Zobacz również
Przydatne programy do pobrania: Adobe Reader  |  Java Sun

© 2019 Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.