Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności


 
 

Nowe oblicze Programu Pioneer IKZE - portfel indywidualnie skomponowany przez inwestora

Warszawa, dn. 23 listopada 2015 r.


W listopadzie Pioneer Pekao TFI poszerzyło ofertę Programu IKZE o Portfel indywidualny, który uczestnik buduje samodzielnie w oparciu o wybrane przez siebie fundusze/subfundusze. Nowy portfel daje dostęp do kilkudziesięciu różnorodnych strategii inwestycyjnych oraz elastyczność w doborze funduszy/subfunduszy.

Portfel indywidualny może być samodzielnie skomponowany przez Uczestnika w oparciu o jeden lub kilka (maksymalnie sześć) spośród blisko 30 funduszy/subfunduszy Pioneer dostępnych w ramach Programu IKZE. Inwestor sam ustala proporcje, w jakich chce inwestować w wybrane przez siebie fundusze/subfundusze, może je również zmieniać na inne w trakcie oszczędzania.

Portfel indywidualny umożliwia dostęp do wielu strategii inwestycyjnych, od akcyjnych, przez zrównoważone, stabilnego wzrostu, po obligacyjne, a także ekspozycję na różne rynki, np. rynek amerykański, rynki wschodzące, czy Europę wschodnią - podkreśla Piotr Szulec, dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej Pioneer Pekao Investment Management S.A. – Tak szerokie spektrum geograficzne i dostęp do zagranicznych rynków pozwala reagować na zmieniające się tendencje rynkowe oraz korzystać z trendów panujących na różnych rynkach, czy też różnych klasach aktywów. Ma to istotne znaczenie przy założeniu wieloletniego horyzontu oszczędzania na emeryturę”.

W Portfelu indywidualnym utrzymano przystępne kwoty jednorazowych wpłat, pierwsza wynosi min. 200 zł (jednak nie mniej niż 100 zł na każdy wybrany fundusz/subfundusz), a kolejne min. 100 zł na dany subfundusz/fundusz wchodzący w skład tego portfela.

Chcemy zachęcić klientów do oszczędzania na przyszłą emeryturę. Statystyki dotyczące demografii są nieubłagane. Obecnie mediana wieku w Polsce wynosi około 38 lat. Prognozuje się, że w 2050 r. połowa naszych rodaków znajdzie się powyżej 50 roku życia, tym samym mediana wyniesie 50 lat. Nasze społeczeństwo się starzeje i o ile nie dojdzie do znaczących zmian w polityce prorodzinnej państwa to proces ten będzie w nadchodzących latach kontynuowany – tłumaczy Piotr Szulec - Znając obecne uwarunkowania demograficzne, poszerzamy ofertę IKZE o nowe, ciekawe rozwiązanie wpisujące się doskonale w zainteresowania naszych klientów. Warto również skorzystać z ulgi podatkowej, która jest związana z Programem IKZE i oznacza możliwość odpisania rocznej składki na IKZE od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym, co upoważnia nas do zwrotu 18% lub 32% wartości składki (w zależności od progu podatkowego)”.

Oprócz Portfeli indywidualnych w Programie IKZE dostępne są dotychczas oferowane Portfele modelowe: Stabilnego inwestowania i Dynamicznego inwestowania, składające się z 3 subfunduszy. Ich zaletą jest wbudowany mechanizm dostosowania poziomu ryzyka i potencjału wzrostu inwestycji do okresu oszczędzania pozostającego do ukończenia przez oszczędzającego 65. roku życia. Im bliżej osiągnięcia tego wieku, tym większy udział subfunduszy o niższym ryzyku.

Oferta Programu Pioneer IKZE spełnia oczekiwania zarówno inwestorów, którzy samodzielnie chcą komponować portfel IKZE, jak również tych, którzy preferują zdać się na specjalistów i wybiorą gotowe rozwiązania w ramach portfeli modelowych.


Program Pioneer Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (w nocie jako: Program IKZE, Program Pioneer IKZE).

Pioneer Pekao TFI S.A. jest najstarszym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce. Wartość aktywów wynosi obecnie ponad 17,13 mld złotych. Pioneer Pekao TFI S.A. posiada w ofercie ponad 40 subfunduszy i funduszy inwestycyjnych.


Kontakt dla mediów:
Agata Stępniewska
tel. kom.: 669 450 156
tel.: 22 640 41 11
e-mail: agata.stepniewska@pioneerinvestments.com


Jedynym akcjonariuszem Pioneer Pekao TFI S.A. jest spółka Pioneer Pekao Investment Management S.A. Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do Pioneer Pekao Investment Management S.A. jest Pioneer Global Asset Management S.p.A. z siedzibą w Mediolanie (51%), drugim akcjonariuszem jest Bank Pekao SA (49%).

Grupa Pioneer Global Asset Management posiada ponad 85-letnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami, dzięki czemu zapewnia swoim klientom i partnerom odpowiednie strategie inwestycyjne. Począwszy od 1928 roku firma koncentruje swoje wysiłki na rzecz powiększania i dbania o aktywa klientów. Sztandarowym funduszem grupy jest Pioneer Fund – trzeci, najstarszy tego typu fundusz w USA. Grupa posiada swoje biura w 28 krajach. Główne centra inwestycyjne znajdują się w Dublinie, Bostonie i Londynie. Jedynym udziałowcem Pioneer Global Asset Management S.p.A jest bank UniCredit S.p.A.

 
Zobacz również
Przydatne programy do pobrania: Adobe Reader  |  Java Sun

© 2019 Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.