Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności


 
 

Renata Wanat-Szelenbaum i Grzegorz Barański w zarządzie Pekao TFI S.A.

Warszawa, 23 stycznia 2019 r.


Renata Wanat-Szelenbaum i Grzegorz Barański zostali powołani do zarządu Pekao TFI. Renata Wanat-Szelenbaum będzie odpowiedzialna za Pion Sprzedaży i Marketingu, zaś Grzegorz Barański obejmie nadzór nad Pionem Operacyjnym.

Rada Nadzorcza Pekao TFI S.A. powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu Renatę Wanat-Szelenbaum, która będzie odpowiedzialna za Pion Sprzedaży i Marketingu oraz Grzegorza Barańskiego, który na stanowisku wiceprezesa zarządu będzie nadzorował Pion Operacyjny.

Renata Wanat-Szelenbaum posiada ponad 17-letnie doświadczenie w sektorze finansowym. Od lat związana z bankowością oraz rynkiem kapitałowym. Pracowała jako menedżer projektów, lider zespołów oraz członek zarządu w organizacjach różnej wielkości, o różnej kulturze, na różnym etapie rozwoju (zarówno w firmach dojrzałych, jak również projektach typu start-up).

Posiada bogate doświadczenie zawodowe związane z zarządzaniem ofertą produktową, zarządzaniem sprzedażą, szkoleniami sieci sprzedaży oraz współpracą z partnerami biznesowymi i klientami. Od 2008 roku posiada tytuł CFA.

- Jestem przekonany, że Renata, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości rynków kapitałowych wniesie dodatkową wartość do spółki. – komentuje Adam Jenkins, prezes zarządu Pekao TFI – Jej świeże spojrzenie na funkcjonujące rozwiązania pozwoli zdefiniować obszary do dalszego rozwoju oraz wskazać nowe kierunki, na których warto się skoncentrować w najbliższej przyszłości.

- Stawiam przede wszystkim na umocnienie współpracy z naszymi obecnymi i przyszłymi dystrybutorami oraz klientami. – mówi Renata Wanat-Szelenbaum, nowa wiceprezes zarządu Pekao TFI – Doświadczenie wyniesione z Banku Pekao SA tylko pomoże w umocnieniu tej kooperacji. Wierzę, że dzięki temu będziemy mogli zaoferować naszym klientom efektywne rozwiązania inwestycyjne odpowiadające ich oczekiwaniom.

Od czerwca 2018 r. związana z Grupą Banku Pekao, gdzie pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Rozwoju Produktów i Oferty Inwestycyjnej i była odpowiedzialna za ofertę produktową oraz usługi dodane dla klientów Bankowości Prywatnej.

Przez wiele lat była związana z rynkiem funduszy inwestycyjnych. W latach 2014 – 2018 pracowała w IPOPEMA TFI S.A. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu, od lipca 2015 r. w randze członka zarządu. Wcześniej związana z Grupą Skarbiec: w okresie 2012 – 2014 pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Sprzedaży Detalicznej w Skarbiec Holding Sp. z o.o., natomiast w latach 2011 – 2012 pracowała na stanowisku Dyrektora Rozwoju i Wsparcia Sprzedaży w Skarbiec Asset Management Holding S.A. W latach 2007 – 2011 była związana z HSBC Bank Polska S.A., a swoją karierę zawodową rozpoczynała w Banku Handlowym w Warszawie.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość oraz stypendium Copenhagen Business School (stypendium w ramach programu CEMS MIM).

Uczestniczka wielu szkoleń i programów m.in. Programu Rozwoju Przyszłej Kadry Menedżerskiej w Banku Handlowym w Warszawie S.A., oraz europejskiego programu w dziedzinie zarządzania CEMS MIM Program.

Grzegorz Barański posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze bankowości, controlingu oraz analiz i raportowania.

Z Grupą Banku Pekao związany od stycznia 2018 roku, gdzie pełnił funkcję Eksperta w Biurze Controllingu Pionu Bankowości Prywatnej Banku Pekao S.A., zaś do Pekao TFI S.A. dołączył w październiku 2018 r. w funkcji Dyrektora ds. Kontroli Inwestycji.

- Otoczenie, w jakim funkcjonują TFI, nieustannie się zmienia. Implementowane są nowe regulacje, pojawiają się nowe wytyczne w relacjach z dystrybutorami, jak również nowe obowiązki raportowe wobec klientów – mówi Grzegorz Barański, nowy wiceprezes COO – Jestem przekonany, że dzięki mojemu dotychczasowemu doświadczeniu sprawnie sprostamy tym wyzwaniom.

Grzegorz Barański przez wiele lat związany był zawodowo z Raiffeisen Bank Polska S.A., gdzie w latach 2013 – 2017 pracował w Departamencie Planowania i Kontrolingu na stanowisku Starszego Specjalisty ds. Analiz i Raportowania Przychodów, zaś w latach 2008 – 2013 w Departamencie Bankowości Transakcyjnej na stanowisku Analityka ds. Wsparcia Biznesu.

Swoją karierę zawodową zaczynał w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. jako Analityk w Departamencie Bankowości Spółdzielczej w latach 2005 – 2008.

Grzegorz Barański jest Absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Ekonomii oraz Studium Controllingu Bankowego na Warszawskim Instytucie Bankowości. Posiada Certyfikat Controllera Bankowego WIB.

Obecnie w skład zarządu Pekao TFI S.A. wchodzą: Adam Jenkins - prezes zarządu, Jacek Babiński – wiceprezes odpowiedzialny za Pion Zarządzania Aktywami, Renata Wanat-Szelenbaum – wiceprezes odpowiedzialna za Pion Sprzedaży i Marketingu oraz Grzegorz Barański – wiceprezes odpowiedzialny za Pion Operacyjny.

Pekao TFI to najstarsze na polskim rynku towarzystwo funduszy inwestycyjnych, aktywa zgromadzone w produktach Pekao TFI wynoszą ponad 20 miliardów złotych.


***

Kontakt dla mediów:
Agata Stępniewska
tel. kom.: 669 450 156 tel.: 22 640 41 11
e-mail: agata.stepniewska@pekaotfi.pl


Pekao TFI S.A. jest najstarszym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce. Jedynym akcjonariuszem Pekao TFI S.A. jest spółka Pekao Investment Management S.A. Właścicielem Pekao Investment Management S.A jest Bank Pekao S.A.

 
Zobacz również
Przydatne programy do pobrania: Adobe Reader  |  Java Sun

© 2019 Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.