Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności


 
 

Pekao TFI złożyło wniosek o wpis do ewidencji PPK

Warszawa, dn. 21 maja 2019 r.

21 maja 2019 r. Pekao TFI złożyło wniosek o wpis do ewidencji PPK prowadzonej przez PFR. Na portalu mojePPK zaprezentowane będą wszystkie instytucje finansowe, oferujące prowadzenie i zarządzanie PPK.

Pracownicze Plany Kapitałowe to dla nas bardzo ważny projekt o znaczeniu społecznym. – podkreśla Renata Wanat-Szelenbaum, wiceprezes zarządu Pekao TFI S.A. – To kompleksowe, powszechne a zarazem dobrowolne rozwiązanie, które ma wspomóc Polaków w oszczędzaniu z myślą o emeryturze.”

Już wkrótce, po uzyskaniu wpisu do ewidencji PPK, Pekao TFI będzie mogło zaoferować firmom PPK.

„Przeprowadziliśmy cykl kilkunastu konferencji z największymi pracodawcami, w trakcie których odpowiadaliśmy na pytania związane z PPK. Po wpisaniu Pekao TFI do ewidencji PPK będziemy mogli zaprezentować więcej szczegółów na temat naszej oferty PPK, w tym również naszą ofertę cenową. – dodaje Wanat-Szelenbaum. – Od 1999 r. oferujemy programy emerytalne PPE, dlatego wierzymy, że nasze doświadczenie we współpracy z pracodawcami pozwoli nam dobrze odpowiedzieć na ich potrzeby, także w zakresie PPK.”

Fundusz Pekao PPK SFIO, utworzony przez Pekao TFI na potrzeby PPK, został wpisany do rejestru funduszy inwestycyjnych w dniu 13 maja 2019 r. Jest to fundusz z dziewięcioma wydzielonymi subfunduszami zdefiniowanej daty, zróżnicowanymi pod względem potencjału zysku i poziomu ryzyka odpowiednio do wieku oszczędzającego. Przykładowo, w subfunduszu Pekao PPK 2025, dla osób urodzonych w 1967 roku i wcześniej, ryzyko inwestycyjne będzie tak ograniczane, aby w okresie pozostającym do ukończenia przez te osoby 60 roku życia, subfunduszowi udało się wypracować satysfakcjonujące stopy zwrotu. Po drugiej stronie będą subfundusze Pekao PPK 2060 i Pekao PPK 2065, które ze względu na długi horyzont inwestycyjny, będą dawały szansę wykorzystania najlepszych okresów koniunktury gospodarczej, dając dużą ekspozycję na akcje w początkowym okresie funkcjonowania.

Pekao TFI jest najstarszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych na polskim rynku kapitałowym, od kilkudziesięciu lat oferuje programy oszczędnościowe z wykorzystaniem funduszy inwestycyjnych, skierowane zarówno dla klientów indywidualnych, jak i zakładów pracy.


***

Kontakt dla mediów:
Agata Stępniewska
tel. kom.: 669 450 156 tel.: 22 640 41 11
e-mail: agata.stepniewska@pekaotfi.pl


Pekao TFI S.A. jest najstarszym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce. Jedynym akcjonariuszem Pekao TFI S.A. jest spółka Pekao Investment Management S.A. Właścicielem Pekao Investment Management S.A jest Bank Pekao S.A. 
Zobacz również
Przydatne programy do pobrania: Adobe Reader  |  Java Sun

© 2019 Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.