Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności


 
 

Globalne rynki w akcji. Pioneer Strategii Globalnej - dynamiczny


Sygnały napływające z głównych rynków potwierdzają, że podejmowane przez rządy i banki centralne działania, takie jak programy stymulacyjne, czy luzowanie ilościowe, uprawdopodobniają scenariusz dalszej poprawy sytuacji w globalnej gospodarce. Oczekiwany wzrost inflacji może stanowić dodatkowy impuls wzrostowy m.in. poprzez zwiększenie skłonności do konsumpcji. Takie otoczenie makroekonomiczne zachęca inwestorów do tego, aby przyjrzeć się globalnemu rynkowi akcji.

Pioneer Pekao TFI S.A. dla osób zainteresowanych inwestowaniem na globalnym rynku akcji wprowadził do oferty subfundusz Pioneer Strategii Globalnej – dynamiczny. To już trzeci subfundusz, obok Pioneer Strategii Globalnej i Pioneer Strategii Globalnej – konserwatywny – dostępny w ramach linii produktowej „strategie globalne”.

Aktywa subfunduszu są inwestowane w najlepsze, w ocenie zarządzających, zagranicznych fundusze akcyjne, dostępne w ofercie wiodących firm zarządzających aktywami na całym świecie. Konstrukcja produktu pozwala zarządzającym reagować na wydarzenia i zmiany koniunktury na poszczególnych rynkach geograficznych.

W porównaniu z poprzednimi latami akcje mogą zyskiwać na zainteresowaniu z tytułu bardziej niż dotychczas inflacyjnego środowiska rynkowego oraz szeregu działań rządów poszczególnych krajów mających na celu pobudzenie i wsparcie dotychczasowego tempa wzrostu gospodarczego - podkreśla Krzysztof Lewandowski, prezes zarządu Pioneer Pekao TFI S.A. – aktualne wprawdzie pozostaje ryzyko geopolityczne, związane z napiętym w tym roku kalendarzem wyborczym, jednak szeroka dywersyfikacja portfela inwestycyjnego powinna pozwolić na zneutralizowanie tego ryzyka.”

Minimalna pierwsza wpłata do subfunduszu wynosi 1000 zł, kolejne to minimum 500 zł. Subfundusz jest dostępny w Programie IKE, Programie IKZE, a także w PAK PRO i PAK Junior.

Pioneer Strategii Globalnej – dynamiczny to subfundusz wydzielony w ramach funduszu parasolowego Pioneer Strategie Funduszowe SFIO. Można go nabyć w placówkach dystrybutorów już od 17 lutego 2017 r.


Pioneer Pekao TFI S.A. jest najstarszym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce. Wartość aktywów wynosi obecnie 17 mld złotych. Pioneer Pekao TFI S.A. posiada w ofercie 41 subfunduszy i funduszy inwestycyjnych.

Kontakt dla mediów:
Agata Stępniewska
tel. kom.: 669 450 156
tel.: 22 640 41 11
e-mail: agata.stepniewska@pioneerinvestments.com


Jedynym akcjonariuszem Pioneer Pekao TFI S.A. jest spółka Pioneer Pekao Investment Management S.A. Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do Pioneer Pekao Investment Management S.A. jest Pioneer Global Asset Management S.p.A. z siedzibą w Mediolanie (51%), drugim akcjonariuszem jest Bank Pekao SA (49%).

Grupa Pioneer Global Asset Management posiada ponad 85-letnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami, dzięki czemu zapewnia swoim klientom i partnerom odpowiednie strategie inwestycyjne. Począwszy od 1928 roku firma koncentruje swoje wysiłki na rzecz powiększania i dbania o aktywa klientów. Sztandarowym funduszem grupy jest Pioneer Fund – trzeci, najstarszy tego typu fundusz w USA. Grupa posiada swoje biura w 28 krajach. Główne centra inwestycyjne znajdują się w Dublinie, Bostonie i Londynie. Jedynym udziałowcem Pioneer Global Asset Management S.p.A jest bank UniCredit S.p.A.


 
Zobacz również
Przydatne programy do pobrania: Adobe Reader  |  Java Sun

© 2019 Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.