Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności


 
 

Klienci śmielej kupują fundusze


Warszawa, dn. 8 kwietnia 2016 r.


W marcu br. klienci wpłacili do funduszy inwestycyjnych Pioneer ponad 400 mln złotych a sprzedaż netto wyniosła 54,1 mln złotych. Największym zainteresowaniem, podobnie jak w pierwszych miesiącach tego roku, cieszyły się subfundusze o niższym poziomie ryzyka, co odzwierciedla reakcję klientów na obecne warunki rynkowe.

Liderem sprzedaży od kilku miesięcy pozostaje subfundusz Pioneer Gotówkowy, do którego w marcu trafiła co druga złotówka wpłacana do funduszy Pioneer. Pozyskał on w minionym miesiącu ponad 220 mln zł nowych środków. Inwestorzy chętnie wybierali również subfundusz Pioneer Pieniężny, który pozyskał 89 mln zł nowych środków. Trzecim najbardziej popularnym subfunduszem był Pioneer Pieniężny Plus – blisko 34 mln zł nowych środków.

W ostatnim miesiącu dodani bilans wpłat i umorzeń odnotowały m.in.: Pioneer Gotówkowy, Pioneer Pieniężny, Pioneer Akcji Małych i Średnich Spółek Rynków Rozwiniętych, Pioneer Obligacji – Dynamiczna Alokacja 2, Pioneer Strategii Globalnej – konserwatywny, Pioneer Strategii Globalnej, Pioneer Wzrostu i Dochodu Rynku Europejskiego.

Z uwagi na zwiększoną zmienność na rynkach finansowych, klienci coraz częściej poszukują funduszy o charakterze globalnym – mówi Krzysztof Lewandowski, Prezes Zarządu Pioneer Pekao TFI S.A. – Dostrzegamy zainteresowanie zarówno produktami inwestującymi na globalnych rynkach obligacji korporacyjnych, jak również na światowych rynkach akcji. Odpowiadając na oczekiwania klientów, w styczniu br. udostępniliśmy inwestorom Pioneer Strategii Globalnej – konserwatywny, subfundusz o charakterze mieszanym, dający ekspozycję właśnie na rynki globalne, przy umiarkowanym poziomie ryzyka.”

Pomimo zmiennej koniunktury na rynkach, wiele funduszy Pioneer wypracowuje dobre wyniki inwestycyjne. W marcu na uwagę zasługuje subfundusz Pioneer Akcji Rynków Wschodzących, który osiągnął stopę zwrotu na poziomie 11,75% i uplasował się na czele funduszy akcji globalnych rynków wschodzących (średnia dla tego segmentu wg Analiz Online wyniosła w marcu ok. 8%).

Wartość aktywów zgromadzonych w funduszach Pioneer na koniec marca 2016 r. wyniosła 16,34 mld zł i była wyższa od poziomu na koniec lutego o ponad 220 mln zł.


Pioneer Pekao TFI S.A. jest najstarszym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce. Wartość aktywów wynosi obecnie 16,34 mld złotych. Pioneer Pekao TFI S.A. posiada w ofercie ponad 40 subfunduszy i funduszy inwestycyjne.

Kontakt dla mediów:
Agata Stępniewska
tel. kom.: 669 450 156
tel.: 22 640 41 11
e-mail: agata.stepniewska@pioneerinvestments.com


Jedynym akcjonariuszem Pioneer Pekao TFI S.A. jest spółka Pioneer Pekao Investment Management S.A. Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do Pioneer Pekao Investment Management S.A. jest Pioneer Global Asset Management S.p.A. z siedzibą w Mediolanie (51%), drugim akcjonariuszem jest Bank Pekao SA (49%). Grupa Pioneer Global Asset Management posiada ponad 85-letnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami, dzięki czemu zapewnia swoim klientom i partnerom odpowiednie strategie inwestycyjne. Począwszy od 1928 roku firma koncentruje swoje wysiłki na rzecz powiększania i dbania o aktywa klientów. Sztandarowym funduszem grupy jest Pioneer Fund – trzeci, najstarszy tego typu fundusz w USA. Grupa posiada swoje biura w 28 krajach. Główne centra inwestycyjne znajdują się w Dublinie, Bostonie i Londynie. Jedynym udziałowcem Pioneer Global Asset Management S.p.A jest bank UniCredit S.p.A.

 
Zobacz również
Przydatne programy do pobrania: Adobe Reader  |  Java Sun

© 2019 Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.