Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności


 
 

Pekao TFI wzmacnia zespół zarządzania akcjami

Warszawa, 6 marca 2019 r.


Zespół zarządzających akcjami w Pekao TFI zyskał najwyższej klasy specjalistów z bogatym doświadczeniem w branży zarządzania aktywami.

Od marca 2019 r. do zespołu Pekao TFI dołączyli Andrzej Kubacki na stanowisku Dyrektora Zespołu Zarządzania Akcjami oraz Piotr Stopiński jako Zastępca Dyrektora tego zespołu.

„Po bardzo dobrych wynikach funduszy dłużnych krótkoterminowych i obligacyjnych, osiągniętych przez nasz zespół dłużny, oraz istotnej poprawie w funduszach akcyjnych, zdecydowaliśmy się na dalsze wzmocnienie zespołu akcyjnego - komentuje Jacek Babiński Wiceprezes Zarządu Pekao TFI odpowiedzialny za Pion Zarządzania Aktywami. – Cieszą nas ostatnie wyróżnienia dla funduszy obligacyjnych i – dawniej – pieniężnych: 4 nominacje do nagród Alfy Analiz Online oraz drugie miejsce w kategorii funduszy pieniężnych i gotówkowych przyznane przez Gazetę Giełdy Parkiet. Obecnie zdecydowaliśmy się rozbudować zespół akcyjny o wysoko wykwalifikowanych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w analizach i zarządzaniu na rynkach akcji. Andrzej Kubacki i Piotr Stopiński to najwyższej klasy profesjonaliści. Jestem przekonany, że ich wiedza, zarówno z obszaru analiz, jak i zarządzania aktywami, pozwoli na stworzenie ciekawych i perspektywicznych strategii inwestycyjnych.”

Andrzej Kubacki posiada ponad 12 lat doświadczenia w modelowaniu finansowym, wycenie akcji, tworzeniu portfeli inwestycyjnych, analizie różnych rynków i branż oraz zarządzaniu zespołem. Przed objęciem stanowiska w Pekao TFI, był od września 2016 związany z Noble Funds TFI. Jako szef obszaru analiz akcyjnych od podstaw stworzył własny zespół zajmujący się śledzeniem sytuacji ponad 200 spółek w kluczowych sektorach na rynku europejskim i amerykańskim. Od października 2011 do sierpnia 2016 r. pracował w ING Securities kolejno na stanowiskach analityka, starszego analityka i zastępcy dyrektora zespołu analiz. Wcześniej, od września 2008 do września 2011, związany był z NN OFE, największym funduszem emerytalnym w Polsce, gdzie zajmował stanowiska analityczne, a także odpowiadał za wynik części portfela akcyjnego funduszu emerytalnego. Początki jego kariery zawodowej związane są z BDM w Katowicach, w którym pracował od listopada 2006 r.

Posiada tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku finanse, a także uczestnikiem programu Executive MBA na University of Chicago Booth School of Business. Pracując w funduszach inwestycyjnych i emerytalnych osiągał wyniki powyżej benchmarków a w trakcie zatrudnienia w ING Securities zajmował czołowe pozycje w rankingach.

Piotr Stopiński posiada wieloletnie doświadczenie w środowisku finansów międzynarodowych. Swoją karierę rozpoczynał w obszarze zarządzania aktywami w szwajcarskiej firmie Pictet Asset Management, gdzie przez 10 lat, od września 2008 do października 2018 r., przeszedł wszystkie szczeble kariery, zaczynając od stażysty a kończąc na stanowisku Senior Investment Manager. Do jego obowiązków należało zarządzanie globalnymi funduszami dywidendowymi akcji. Specjalizuje się w akcjach globalnych z naciskiem na fundamentalne, niebenchmarkowe oraz tematyczne podejście do inwestowania. W trakcie studiów odbył praktyki w renomowanych instytucjach finansowych, w tym: w dziale analiz akcji w Dresdner Kleinwort we Frankfurcie nad Menem i w dziale private banking Goldman Sachs w Genewie. Zanim dołączył do zespołu Pekao TFI, od listopada 2018 r. związany był z IPOPEMA TFI, gdzie zajmował stanowisko zarządzającego portfelem akcji globalnych.

Piotr Stopiński posiada tytuły CFA oraz Financial Risk Manager, a także certyfikat IMC (Investment Management Certificate). Jest absolwentem University of Warwick w Wielkiej Brytanii, gdzie uzyskał dyplom licencjata na kierunku International Business. Był uczestnikiem warsztatów Investment Management Workshop na Harvard Business School w czerwcu 2018 roku. Biegle włada czterema językami.

Pekao TFI zarządza obecnie aktywami o wartości ponad 20 mld złotych.

***

Kontakt dla mediów:
Agata Stępniewska
tel. kom.: 669 450 156 tel.: 22 640 41 11
e-mail: agata.stepniewska@pekaotfi.pl


Pekao TFI S.A. jest najstarszym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce. Jedynym akcjonariuszem Pekao TFI S.A. jest spółka Pekao Investment Management S.A. Właścicielem Pekao Investment Management S.A jest Bank Pekao S.A.

 
Zobacz również
Przydatne programy do pobrania: Adobe Reader  |  Java Sun

© 2019 Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.