Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności


 
 

Zarządzanie aktywami bezpośrednio w Pioneer Pekao TFI

Warszawa, dn. 30 września 2016 r.


Od 1 października 2016 r. zarządzanie aktywami funduszy inwestycyjnych Pioneer oraz usługa zarządzania portfelami instrumentów finansowych prowadzone będą bezpośrednio w Pioneer Pekao TFI S.A. Do tej pory za zarządzanie odpowiedzialna była spółka Pioneer Pekao Investment Management S.A. będąca jedynym akcjonariuszem Towarzystwa.

- Sposób zarządzania aktywami nie ulegnie zmianie – zapewnia Krzysztof Lewandowski Prezes Zarządu Pioneer Pekao TFI S.A. – Będzie zachowana pełna ciągłość operacyjna a funduszami oraz indywidualnymi portfelami będą zarządzać ci sami specjaliści, którzy z początkiem października staną się pracownikami Towarzystwa.

Za pion zarządzania aktywami odpowiedzialny będzie jak dotychczas Peter Bodis, który od października będzie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu w Pioneer Pekao TFI.

Zmiana podmiotu zarządzającego funduszami i portfelami instrumentów finansowych klientów z Pioneer Pekao Investment Management S.A. na Pioneer Pekao TFI S.A. to wynik rekomendacji wydanych przez Komisję Nadzoru Finansowego.Pioneer Pekao TFI S.A. jest najstarszym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce. Wartość aktywów wynosi obecnie ponad 16,67 mld złotych. Pioneer Pekao TFI S.A. posiada w ofercie ponad 40 subfunduszy i funduszy inwestycyjnych.

Kontakt dla mediów:
Agata Stępniewska
tel. kom.: 669 450 156
tel.: 22 640 41 11
e-mail: agata.stepniewska@pioneerinvestments.com

***

Usługa zarządzania portfelami instrumentów finansowych: usługa zarządzania portfelami, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych.

***

Jedynym akcjonariuszem Pioneer Pekao TFI S.A. jest spółka Pioneer Pekao Investment Management S.A. Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do Pioneer Pekao Investment Management S.A. jest Pioneer Global Asset Management S.p.A. z siedzibą w Mediolanie (51%), drugim akcjonariuszem jest Bank Pekao SA (49%).

Grupa Pioneer Global Asset Management posiada ponad 85-letnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami, dzięki czemu zapewnia swoim klientom i partnerom odpowiednie strategie inwestycyjne. Począwszy od 1928 roku firma koncentruje swoje wysiłki na rzecz powiększania i dbania o aktywa klientów. Sztandarowym funduszem grupy jest Pioneer Fund – trzeci, najstarszy tego typu fundusz w USA. Grupa posiada swoje biura w 28 krajach. Główne centra inwestycyjne znajdują się w Dublinie, Bostonie i Londynie. Jedynym udziałowcem Pioneer Global Asset Management S.p.A jest bank UniCredit S.p.A.

 
Zobacz również
Przydatne programy do pobrania: Adobe Reader  |  Java Sun

© 2019 Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.